Slogan ovogodišnjeg FUU Festivala glasi „Tvoj grad, tvoja umjetnost“ za vrijeme kojeg će brojni umjetnici i umjetnice imati priliku da prezentuju svoj rad.

PROGRAM FESTIVALA:

7. JULI  – petak

17:00  Gudački kvartet MAS (Veliki Park)

18:00  Arlekin (Makedonija) – kombinacija klaunovskih i cirkuskih vještina, žongliranje sa loptama, čunjevima  (Veliki park)

19:00 Samostalna izložba Nine Komel / SKLOP (Radićeva 2 /III)

21:00  Projekcija dokumentarnih filmova posvećenih uličnoj umjetnosti (SARTR):

-  „Trenutak sreće“ FUU 2016

-  „Budimo gradić“

-   „FUU 2015“

Koktel

 

8. JULI – subota

11:00 – 20:00 Art market – prodajna izložba rukotvorina (Veliki park)

11:00  Koncert udaraljki (Veliki park)

12:00  Mirjana Đan – „Poezija za sve“ – (Veliki park/ kod spomenika)

14:30  „Ples iznad svega“ – od tanga do hip-hopa (Veliki park/ kod spomenika)

13:00  Ahmed Gabr – umjetničke tetovaže rađene kanom/BH ARTA (Radićeva)

13:00  Maida Hodžić izložba radova „Futurizam“/BH ARTA – (Radićeva)

14:00  Denis Štrbo – izložba fotografije“Crno bijeli svijet“/BH ARTA – (Radićeva)

17:00   Artist Talk Nina Komel / SKLOP (Radićeva 2 /III)

19:00  Izložba “Scream Sarajevo”- Romano Kuduzovic (Radićeva)

19:30  Arlekin (Makedonija) – kombinacija klaunovskih i cirkuskih vještina, žongliranje sa loptama, čunjevima, noževima (Radićeva)

20:00  Izložba „Vinil“  i projekcija dokumentarnih filmova posvećenih uličnoj umjetnosti (Radićeva):

-  „Trenutak sreće“ FUU 2016 / Sara Ristić

-  „Budimo gradić“ – Novi Sad

-   „FUU 2015“- Spektroom

20:30  Koncert Iznenađenja – kombinovani sastav braće Hadžiosmanović (Tržnica)

21:30  Irhad Baručija street impro (Tržnica)

 

9. JULI – nedjelja

10:00 -20:00   Art market /prodajna izložba rukotvorina (Veliki park)

16:00  Mirjana Đan „Poezija za sve“ (Ulica Maršala Tita)

18:00  Koncert klavirski trio i klavir solo (Papagajka)

19:00  Otvaranje izložbe “Život bez styla (je nemoguć)” (Papagajka)

19:30  Lomača od slika – panel (Papagajka)

20:00  Kafana kao zločin – monodrama (Aldin Tucić – Tuca) (Papagajka)

20:30  Gudački kvartet  „Sarajevo Sinfonietta“ koncert (Papagajka)

21:30  Koncert jazz ansambla Muzičke akademije (Papagajka)

Dječiji program (Veliki park)

10:00  Muzičko – scenska radionica za djecu

11:00  Teatarska radionica -  „Pantomima“ Aldin Tucić Tuca

11:30  Arlekin (Makedonija) – kombinacija klaunovskih i cirkuskih vještina, žongliranje sa loptama,                                                                        čunjevima, noževima

12:00  „Ples iznad svega“ – od tanga do hip-hopa (Veliki park/ kod spomenika)

12:30  Ritmička gimnastika – akrobacije sa trakama, čunjevima, loptama…

 

Murali

Rikardo Druškić (Papagajka)

Ljubomir Todorović (Papagajka)

Ljiljana Galušić (Papagajka)

Mensur Demir i Boris Stapić (Ulica Musala)

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message